Ana Sayfa Ürünlerimiz LAVANTA Resimler Nerede Kullanılır Bize Ulaşın
 
   

Lavanta Mamulleri Nerelerde Kullanılıyor?

Hepatit B ve C Hastalıklarında
Hepatit B ve C ‘ye çare olan mucizevî bitki lavantayı üreterek piyasaya sunmaktayım. Tıbbi bitkiler üzerine Bilimsel Araştırmalar Yapan Sayın Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu hocamıza ürettiğim bitkiden gönderdim. Yapmış oldukları araştırmalar sonunda ürettiğim lavantanın Hepatit B ve C için kullanılabilecek en ideal bitki olduğunu ve yetiştirme, kesimi, kurutması ve kullanımı konusunda bizlere verdiği yardımlar için kendisine binlerce kez teşekkür ederim. Önce cenabı Allahtan sağlık ve sıhhat dileyerek rahatsızlığı olanlar  telefon ve e-mail adresimden  ulaşabilirsiniz.

L
AVANTANIN KULLANILDIĞI YERLER
Kesme kuru çiçek olarak doğum günleri, Sevgililer
günü, anneler günü v.b. özel günlerde verile bilecek en güzel hediyedir. Evlerde, iş yerlerinde hoş kokusu ve haşere kovucu özelliğinden dolayı kullanılır. Çayı için üç dört dal kaynamış suya atılarak 3,5 dakika demledikten sonra içilirse duyguları dengeler endişe panik ve histeriyi yatıştırır. Depresyonda ve halsizlikte kişiye canlılık verir manik depresyon tedavisinde kullanılır. Bilinen hiçbir yan etkisi olmadığı için lavanta çayı günde üç, dört bardak içilebilir. Prof. Dr. Sayın İbrahim Saraç oğlunun araştırmalarına göre hepatit B ve C ye iyi geldiği bilinmektedir. Uçulanmış çiçek kese veya yastık olarak nişan, düğün ve özel günlerde verile bilecek en güzel hediyedir.  Gardıroplarda, odalarda ve araçlarda hoş kokusu için keseler asılarak kullanılır. Lavantanın bulunduğu yere güve gelmez sivrisinek gelmez. Aşırı tempoda çalışanlar günün yorgunluğunu küvete atılacak iki üç avuç lavanta çiçeğiyle banyo yaparak atabilirsiniz. Çiçeği yakılarak tütsü yapılabilir. diğer çiçeklerin kuruduğu bir dönemde ve uzun süreli çiçekli kaldığı için arı yetiştiriciliği için çok cazip bir bitkidir. Avrupa’da en çok tercih edilen ballar sıralamasında ilk sıraları almaktadır.

LAVANTA YAĞI
Stresli ortamlarda çalışanlar günün yorgunluğunu lavanta yağı masajıyla atabilirsiniz
uykusuzluk çekenler yatmadan evvel lavanta çayı içebilir veya mendille iki üç damla lavanta yağı damlatılarak yastık nevresimi altına koyarak rahat bir uyku çekebilirler. Romatizma ağrısı çekenler ağrılı bölge lavanta yağı ile masaj yapılarak ağrılara son verilir. Spor yapanlar adale burkulmasında, kaslarda meydana gelen kasılma ve sertliklerde, ödem oluşmuş yerler lavanta yağı ile masaj yapılarak tüm bu dertlere son. Sivilce ve akneler lavanta yağıyla düzenli olarak pansuman yapılırsa iyileşme hızlanır ve leke kalmaz. Hafif ve orta derece yanıklarda yanan bölge hemen lavanta yağı ile pansuman edilerek su toplama olmaz. Pansumana devam edilirse çabuk iyileşme sağlanır. Vücuttaki mantarlı bölge sık sık lavanta yağı ile pansuman edilirse çabuk iyileşir. Sivrisinekten bıkanlar rahat ve huzurlu gün geçirmek isteyenler çiçeği tütsü yapılır, vücuda yağı sürülür, bulunduğun ortama yağı sprey olarak sıkılır veya yağ lambasında kullanılarak sivrisineklerden uzak huzurlu bir gün geçirilir. Soğuk çarpması veya üşütmelerde meydana gelen ağrılar lavanta yağı ile masaj yapılır, kollar, bacaklar ve belde meydana gelen ağrılarda lavanta yağı masajı yapılır. Bel ve boyun fıtıklarında ağrılı bölge masaj yapılarak rahatlama sağlanır. Sabun ve deterjan sanayide hoş kokusu nedeniyle en çok kullanılan yağların başında gelir.

 

ravci32@gmail.com
Ramazan AVCI
0542 803 40 38
 

 

 Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.                                 | Dmedia AR-GE Tarafından Hazırlanmıştır DMedia 2007 |